Odhlásit se
O nás / kratomu - KratmKlid
Proč si vybrat právě KratmKlid - Info o nás / kratomu

Mitragyna speciosa neboli kratom, který k nám dorazil až z jihovýchodní Asie se nejčastěji vyskytuje především v ThajskuMalajsiiIndonésii, ale v dnešní době i ve vzdálené Africe. Tento strom dosahuje výšky maximálně 30 metrů, má hladký a vzpřímený kmen, jeho listy jsou stále zelené a v období sucha opadávajíMezi hlavními účinnými látkami jsou  indolové alkaloidy a to zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V závislosti na použitém množství a druhu je účinek kratomu buď stimulačníeuforickýrelaxační, nebo tlumící. Účinky u jednotlivých druhů se liší zejména kvůli času sklizně, tedy podle zralosti rostliny. Taktéž podle času sklizně se kratom zbarvuje do náležitých barev a to hned do tří.

Pro nejpodrobnější informace klikněte na článek zde.

Jaké má kratom druhy ?

Kratom se dělí na základní 3 druhy, tedy zelený, červený a bílý žlutý a zlatý kratom, včetně druhých názvů (Maeng Da, Bali, Borneo apod.) jsou pouze směsy a nejsou to tedy “ originální druhy“.

ZELENÝ

Zralá rostlina

NANO Kratom Green Premium - Prášek

Snižující stres

Euforický

Zvyšující koncentraci

ČERVENÝ

Přezrálá rostlina

NANO Kratom Red Premium - Prášek

Relaxační

Sedativní

Uklidňující

BÍLÝ

Nedozrálá rostlina

NANO Kratom White Premium - Prášek

Energizující

Stimulační

Povzbuzující

Proč se směsy vyrábí ?

Zcela jednoduše. Tento trend začal už od samého počátku trhu s kratomem – a to právě v Indonésii. Kratom začali indonéští farmáři prodávat pod nejrůznějšími názvy a to z toho důvodu, aby mohli rozšířit svou nabídku a zvýšit svou poptávku – takto to funguje na každém trhu.  V této době si prodejci v ČR i po celém světě míchají své vlastní směsy, převážně podle svých vlastních receptů, ze kterých vznikají námi všemi známé druhy jako např, White Bali, Red Borneo, Green Maeng Da a mnoho dalších. Proto není Green Maeng Da u jednoho prodejce stejná, jako u druhého. 

Nabízí Kratmklid směsy ?

Jelikož máme na našem e-shopu k dispozici právě zlatý a žlutý kratom, odpověď zní – ano! Každopádně směsy nejsou vyráběny námi, ale právě našim dodavatelem . A proč? Nechceme čistotu a celkovou kvalitu kratomu nijak narušit, proto zpracování necháváme na profesionálech a následných profesionálech v laboratořích. Co se týče čistých druhů (zelený, červený a bílý), tak u nich platí to samé – nenajdete u nás kratom se „sekundárním názvem“. Snažíme se vám nabídnout produkty v té nejlepší možné kvalitě a proto si u nás můžete vybrat jen z čistých a originálních druhů.

Co je to NANO kratom ?

NANO kratom se na světovém trhu prezentuje jako nejjemnější kratom k dostání – jeho benefity jsou lepší rozpustnost a účinnost. Je totiž vystaven speciálnímu NANO mlýnu, který rozemele zrníčka na velikost neskutečných 1 – 100 nanometrů! Prášek je následně vystaven ultrafialovému světlu, díky kterému vznikne 100% čistý produkt!

Kratom Prášek - KratmKlid
Západní Klimantan - Původ KratmKlidu

Původ našeho kratomu

Jak už bylo řečeno, většina kratomu pochází přímo z Indonésie a ten náš není výjimkou. Specifická farma, ze které náš kratom pochází, leží na ostrově Borneo – konkrétně v oblasti provincie Západního Kalimantanu u řeky Kapuas. Právě v této oblasti, jsou podmínky na pěstování kratomu z hlediska klimatu a přítomnosti deštných pralesů nejlepší na světě.

Zpracovávání kratomu

Listy kratomu jsou pečlivě vybírány a ručně sklízeny za přítomnosti hygienických potřeb (rukavice, rouška, atd.). Sklizené listy jsou následně sušeny za použití metody vnitřního sušení, při kterém nedochází ke kontaminaci kratomu. V další fázi jsou listy mlety na jemný prášek skrz NANO mlýny a následně je hotový kratom vystaven ultrafialovému světlu.

Hygienická Kontrola kratomu - KratmKlid

Je kratom legální ?

V současné době je v ČR kratom legální. V příslušných právních předpisech není kratom zařazen mezi zakázané látky ani mezi omamné látky. To znamená, že je povoleno zakoupit kratom a vlastnit ho pro osobní použití. Je však prodáván jako sběratelský produkt a není určen ke konzumaci. V současné době byla přijata legislativa, díky které bude kratom legální i v budoucnu. Regulace by měla začít v brzké budoucnosti, proto buďte informováni.

A jak je to v ostatních zemích? Legislativa ohledně kratomu se liší po celém světě. Některé země ho zakazují úplně, zatímco jiné ho tolerují nebo mají omezení na jeho prodej či užívání. Je důležité zjistit aktuální právní situaci v konkrétní zemi, pokud plánujete cestovat nebo užívat kratom mimo svou domovskou zemi. Je důležité si uvědomit, že právní předpisy se mohou časem měnit, a proto je vhodné se vždy informovat o aktuálních zákonech v dané zemi.

Více o tomto tématu v ČR najdete v článku ČSAK zde.

Napište nám

Rádi Vám poradíme a vyslechneme vaše názory. V případě recenze prosím zmiňte daný druh do kolonky „Zpráva a dotaz“. 

DĚKUJEME !

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Nákupní košík